Szociális szakmai kollégiumok alakultak

Tudományos párbeszédre és eszmecserére alkalmas állandó fórumra van szükség

Belföld
  • 2015.12.18. - 11:55

Hét szociális szakmai kollégium alakult az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkárságának kezdeményezésére - közölte az államtitkárság.

Testületet hoztak létre a gyerekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a szenvedélybetegek, a hajléktalanok, a szociális és gyámügyi igazgatás, valamint a rehabilitációs és fejlesztő foglalkoztatás ügyeinek megvitatására.
A cél, hogy tudományos párbeszédre és eszmecserére alkalmas állandó fórum jöjjön létre, amely támogatja az új módszertani és szakmafejlesztési rendszert, továbbá segíti a szociális tárca és a szakma képviselői közötti együttműködést - írták.

Reklám