Elégedettek a szociális ágazatban dolgozók érdekvédői a béremelés érvényesülését vizsgáló monitoringrendszerrel, ám a béremelést „szabotáló” munkáltatók elleni fellépést továbbra is fontosnak tartják.
Megírtuk, korábban megállapodás született arról, hogy folyamatosan, közösen ellenőrzi a tárca az érdekképviseletekkel a fenntartók bérfizetési gyakorlatát, jogsérelem esetén pedig együttesen lépnek fel a munkavállalók érdekében. Továbbra is vannak ugyanis olyan munkáltatók, akik nem adják meg a jelentősen megemelt bért az ágazatban dolgozók számára. „A kormány elkötelezett, hogy anyagilag és erkölcsileg is megbecsülje azt a nagyon kemény munkát, amelyet a szociális ágazatban dolgozók végeznek, ezért 2013-hoz képest 2018-ra 62 százalékkal, a következő két évben mintegy harmadával növekszik az átlagbér a szociális ágazatban” – részletezte az államtitkárság. Nyitrai Imre ezzel összefüggésben lapunkat arról tájékoztatta, hogy előterjesztés készül a minisztériumi ellenőrzési rendszer megerősítéséről, mert a közelmúltban sok olyan esetről értesültek, amikor a „szakmai munka tartalmát befolyásoló tényezők maradtak ellenőrzés nélkül”. A szakszervezetek ezt üdvözölték, mert közös felelősségnek tartják az ágazati közszolgáltatások minőségének fenntartását, garantálását. A felek továbbra is súlyosnak ítélik a munkaerőhiányt az ágazatban, ezért további lépéseket látnak szükségesnek a bérfelzárkózás és a munkakörülmények javítása ügyében – közölték. Boros Péterné megerősítette: e területre nem terjed ki az MKKSZ sztrájkfelhívása.



