Szili Katalin: a huszonnegyedik órában vagyunk az autonómia létrehozásához

„Az autonómia soha nem elszakadást jelent”

Határon túl
  • 2017.01.18. - 21:03

A huszonnegyedik órában vagyunk a Kárpát-medencei magyar autonómiák megteremtéséhez; ha néhány éven belül nem készülnek el ennek koncepciói, történelmi lehetőséget veszítünk el - hangsúlyozta a Hitel-Est szerdai budapesti rendezvényén Szili Katalin miniszterelnöki megbízott.

Hangsúlyozta, az autonómia "soha nem elszakadást jelent", hanem "a többségi társadalommal kooperációban, megegyezésben kell ennek létrejönnie". A többféle létező megoldásra utalva megjegyezte, hogy "amit szabad Európában bárhol, azt legyen szabad a magyaroknak is". Az elv most az, hogy legyen minden területen egységes elképzelés - jegyezte meg Szili Katalin, kitérve arra is, hogy a közelmúltban sikerült több egyeztetésen közelíteni egymáshoz a székelyföldi autonómiára vonatkozó két koncepciót.

Reklám