Magyarország és Szlovákia között a stratégiai szövetségesi viszony fenntartása nemzeti és gazdasági érdek is - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Pozsonyban, a Magyar Közösség Pártjának (MKP) központjában tett látogatása során. A politikus a Szlovákia és Magyarország közti határkeresztező villamosvezeték megépítéséről szóló szerződés aláírása alkalmából látogatott északi szomszédunk fővárosába.

Határkeresztező villamosvezeték épül a két ország között
Az összeköttetések éve 2017 a magyar-szlovák kapcsolatrendszerben - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Pozsonyban, ahol szerződést írtak alá a Szlovákia és Magyarország közti határkeresztező villamosvezeték építéséről.
A szerződést Csomai Kamilla, a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító vezérigazgatója, illetve Miroslav Obert, a Szlovák Villamos-energia Átviteli Rendszer (SEPS) vezérigazgatója írták alá. A megvalósuló stratégiai kapcsolat jelentős mértékben hozzájárul majd Közép-Európa energiabiztonságának, illetve a villamosenergia-átviteli rendszer stabilitásának növeléséhez, és elősegíti a kereskedelmet a villanyáram nemzetközi piacán - közölték.




