Szitává lőtt az indonéz haditengerészet egy halászhajót tegnap, miután utóbbi legénysége a felszólítások ellenére sem távozott a távol-keleti szigetország felségvizeiről, és nem voltak hajlandók számot adni arról sem, hogy mit fogtak korábban.
Indonézia néhány éve hozott rendkívül szigorú törvényeket a más országokból érkező orvhalászok visszaszorítására, miután azok tevékenysége már a helyiek megélhetését veszélyeztette. A helyiek főképp a tengerből szerzik be táplálékukat, így különösen érzékenyen érinti őket az óceánok túlhalászása.



