Személyesen tárgyalnának Junckerrel a magyar polgármesterek

A településvezetők a betelepítési kvóta ellen tiltakoznak

Belföld
  • 2016.12.15. - 12:25

Személyes találkozót kér az Európai Bizottság elnökétől a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ), hogy átadhassák Jean-Claude Junckernek a kötelező betelepítési kvóta visszavonását szorgalmazó levelét, amelyet mintegy 2500 magyar polgármester írt alá - közölte Szita Károly (Fidesz), a szövetség elnöke, Kaposvár polgármestere csütörtökön sajtótájékoztatóján.

"Eredeti szándékunk szerint a levelet postára küldtük volna el Brüsszelbe, azonban több polgármester-kollégám javaslatára a személyes találkozás és beszélgetés lehetőségét kértük Jean-Claude Junckertől - monda el Szita Károly megjegyezve, hogy az erről szóló levelet ma küldte el.     Hangsúlyozta: "a találkozón nemcsak a levélátadás, hanem a magyar településvezetők véleményének meghallgatása is fontos lenne". 
A polgármesterek csaknem 80 százaléka, mintegy háromnegyede állt ki eddig az uniós kötelező betelepítési kvóta ellen - mondta az MJVSZ elnöke. A találkozó lehetséges helyszínei között Brüsszelt és Kaposvárt említette Szita Károly.
Kitért arra is, hogy a tömeges bevándorlás veszélyeinek "ordító jeleit" sajnos az európai politikusok jelentős része a mai napig nem ismerte fel. Szita Károly kifejtette: minden héten tapasztalható, hogy az illegális migráció együtt jár a bűnözéssel és a terrorizmussal.
"Nekünk, polgármestereknek egyértelmű a feladatunk, hogy településeinken biztosítsuk a  nyugalmat és a biztonságot, ezért állunk ki változatlanul Brüsszel kényszerbetelepítési tervei ellen" - fogalmazott a polgármester.     "Együtt kérjük az Európai Bizottságot, hogy hallja meg a magyar és az európai polgárok hangját! Vonja vissza a kötelező betelepítési kvótákról szóló terveket, és tegyen meg mindent a schengeni határok és az európai polgárok védelme érdekében" - tartalmazza a mintegy 2500 magyar településvezető által szignált dokumentum.

Reklám