Akkor sem szabad megfeledkezni a kárpátaljai magyarokról, ha a migránsválság elterelte a világ figyelmét a rossz szociális körülmények között élő ukrajnai közösségekről – közölte tegnap Kövér László a Parlamentben, ahol együttműködési megállapodást kötöttek két közreműködő szervezettel a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) által a gyermekeknek összegyűjtött száztizenötmillió forint felhasználásáról.

Az Országgyűlés elnöke, aki egyben az adománygyűjtő program fővédnöke is, megköszönte az önkormányzatok szolidaritását, és az anyaország támogatásának további szükségességéről beszélt. „Az anyagi és lelki támogatás a százhetvenezres kárpátaljai magyar közösség szülőföldön maradását segítheti az ukrajnai pénzügyi összeomlás, a gazdasági hanyatlás, a létbizonytalanság és szociális válság idején” – hangsúlyozta a távirati iroda beszámolója szerint, hozzátéve, így legkevesebb százhetvenezer okunk van továbbra is figyelni Kárpátaljára és Ukrajnára.
Szita Károly MJVSZ-elnök, Kaposvár fideszes polgármestere azzal indokolta az általa kezdeményezett adománygyűjtést, hogy – összhangban az alaptörvénnyel – felelősséggel tartoznak a határon túli magyarokért, és a magyarországi városok is „vannak olyan erősek, hogy segíteni tudjanak”.



