Hatástanulmányok nélkül, működése közben alakították ki a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) Zrt.-t – állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ).
A BKK, illetve egyes közlekedési társaságok ellenőrzéséről készült jelentés ismertetésén elhangzott, előkészítik a további ellenőrzéseket is. A központ gazdálkodásának szabályozottsága, illetve vagyongazdálkodása szabályszerű volt az ÁSZ szerint. A pótdíjkövetelés a 2010-es négymilliárd forintról 2014 végére 19,4 milliárdra nőtt, ennek csupán öt százalékát szedték be. Az MTI beszámolója szerint elhangzott az is, a több mint ezer BKV-alkalmazott átvétele szabályos volt, s ugyan az első két esztendőben voltak hiányosságok a számvitel szabályozottságában, ezek később nem jelentkeztek. Nem sikerült viszont rendszerszinten megoldani a Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) eladósodottságát, bár az ellenőrzési időszak után, kormányzati támogatással szinte lenullázták a hosszú lejáratú hiteleket. A fejlesztések elmaradása, a járműpark és az infrastruktúra elhasználtsága egyes területeken már szinte a közlekedés biztonságát veszélyeztette, a 4-es metró üzembe helyezésével ez javult.



