Szakszervezeti vezetőkkel tárgyalt Varga Mihály

Amennyiben az érdekképviseletek javaslattal élnek a dolgozók támogatási rendszerének átalakítására vonatkozóan, a kormány kész megvizsgálni azokat - közölte a miniszter

Gazdaság
  • 2018.10.31. - 21:44

Varga Mihály pénzügyminiszter szakszervezeti vezetőkkel tárgyalt - közölte a szaktárca szerdán az MTI-vel.

A miniszter a közlemény szerint hivatalában fogadta Mészáros Melindát, a Liga Szakszervezetek elnökét és Palkovics Imrét, a Munkástanácsok elnökét.  Varga Mihály elmondta: amennyiben a szakszervezetek javaslattal élnek a dolgozók támogatási rendszerének átalakítására vonatkozóan, a kormány kész megvizsgálni azokat. 

A tanácskozáson szó esett a jövő évi minimálbérről és garantált bérminimumról is, amelynek kapcsán a miniszter közölte: az emelés mértékéről a munkaadói és munkavállalói oldal képviselőinek kell megállapodniuk.  Ennek érdekében a pénzügyminiszter kezdeményezni fogja a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) mielőbbi összehívását - közölte a tárca.

Reklám