A klímavédelemhez kapcsolódó nemzetközi követelményeket csak úgy lehet teljesíteni, ha az atomerőművek továbbra is üzemben maradnak, illetve épülnek újabbak – jelentette ki a párizsi atomipari szakkiállításon tartózkodó Süli János, a paksi atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter.
A miniszter látogatása során szakmai egyeztetéseket folytatott többek között William D. Magwooddal, a OECD NEA (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Nukleáris Energia Ügynökség) főigazgatójával, Alekszej Lihacsovval, az orosz Roszatom vezérigazgatójával és Bernard Fontanaval, a francia Framatome elnök-vezérigazgatójával. A World Nuclear Exhibitionről elmondta, hogy Európában Franciaország a legmeghatározóbb atomenergia-termelő. Nagy az érdeklődés a két új paksi blokk iránt, többen szeretnének beszállítóként részt venni a munkában, de a projekt résztvevőit mindig a főválallkozó Roszatom választja ki.