Sterling a legdrágább angol játékos

Labdarúgás. A Liverpool eladja a Manchester Citynek a húszéves csatárt

Sport
  • 2015.07.13. - 23:01

A húszéves Raheem Sterling lehet az angol futball legértékesebb játékosa, mármint ha csak a számokat nézzük. A Manchester Citynek mindent egybevetve 49 millió fontjába (21,2 milliárd forint) fog kerülni a jamaicai születésű angol válogatott szélső leigazolása a Liverpooltól.

A brit sajtó már úgy tudja, a Manchester City megegyezett a Liverpoollal Raheem Sterling szerződtetéséről, akiért 49 millió fontot fizet. Ha ez megvalósul, akkor a válogatott támadó jócskán megdönti a Premier League angol játékosának átigazolási rekordját, amelyet még 2011-ből Andy Carroll tart. A 26 éves csatárt a Liverpool 35 millió fontért vásárolta a Newcastle Unitedtől. Ám ő nem nyújtotta azt, amit elvártak ekkora összegért, ma már a West Ham United játékosa. Sterlinggel jobban járt a Liverpool, akit pár éve 9,8 millió fontért vett meg a Queens Park Rangerstől.

Az is az üzlet létrejöttét erősíti, hogy Sterling elvágyódik Liverpoolból, s az utóbbi napokban már nem is edzett. Brendan Rodgers menedzsernek négyszemközt kijelentette, nem akar részt venni a csapat Thaiföldet, Malajziát és Ausztráliát érintő túráján, amelyre végül nem is utazott el. A Manchester City menedzsere, Manuel Pellegrini elárulta, Sterling napokon belül már náluk edz majd, s velük utazik Ausztráliába. Sterling megszerzése egyben azt is jelenti, hogy a tavalyi bajnoknál feladják a juventusos Paul Pogbáért folyó harcukat. Valamint ezzel a csatársorából Edin Dzeko és Sztevan Jovetics létszám fölöttivé válik.

Az üzlet megkötése után nagyon boldogok lesznek a másodosztályú Queens Park Rangersnél is, ugyanis a 2010-ben kötött szerződés szerint a vételár húsz százaléka őket illeti.
Reklám