Soros díszpolgári címének visszavonására szólítanak az ifjú kereszténydemokraták

Az IKSZ rendkívüli közgyűlés keretében venné vissza a címet

Belföld
  • 2017.07.11. - 16:34

Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) Soros György díszpolgári címének visszavonására hívta fel a Fővárosi Közgyűlést kedden, az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Nacsa Lőrinc, a szervezet elnök emlékeztetett arra, hogy a sajtóban látott napvilágot a hír, miszerint Soros György 2002 óta Budapest díszpolgára. 

Mint írta, a balliberális oldal akkor Demszky Gábor vezetésével "emelte piedesztálra" a pénzügyi spekulánst, ma Botka László szolgálja hűségesen. A baloldal most is Soros György "tenyeréből eszik", aki épp Európa és Magyarország tönkretételén fáradozik - tette hozzá.
Kiemelte: a fiatal kereszténydemokraták szerint a korlátlan betelepítést átláthatatlan finanszírozású, magukat civilnek mondó szervezetekkel segítő milliárdos nem érdemli meg a díszpolgári címet, Magyarország erősödéséhez és megvédéséhez semmilyen módon nem járult hozzá, Budapest nem lehet hálás neki.
Arra kérik a Fővárosi Közgyűlést, hogy még most a nyáron, rendkívüli közgyűlés keretében vonja vissza Soros György díszpolgári címét, vagy tegye semmissé az azt megítélő határozatot.
Magyarország olyanoknak legyen hálás, akik segítettek neki, ne olyanoknak, aki ártanak - vélte Nacsa Lőrinc.

Reklám