Sokba került az FTC-nek szurkolói rendbontása

Büntetett az MLSZ

Sport
  • 2018.06.01. - 11:16

Négymillió forintra és szektorbezárásra büntette a Ferencvárost a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága csütörtökön.

A határozat szerint a vasárnapi FTC–Diósgyőr bajnoki mérkőzésen a fővárosi klub megsértette a mérkőzésrendezéssel kapcsolatos szabályzati előírásokat, szurkolói szidalmazták az ellenfelet, és nagyobb mennyiségű pirotechnikai eszközt használtak. Az indoklás szerint a súlyos büntetés döntő mértékben annak tulajdonítható, hogy a pirotechnikai eszközök füsthatása miatt a játékvezetőnek csaknem három percre félbe kellett szakítania a mérkőzést, továbbá az egyik szektorban petárdázás miatt csonkolásos sérülést szenvedett egy hatéves gyermek.A bizottság a pénzbüntetés kiszabásán túl elrendelte a Groupama Aréna B1, B2, B3 és C1 szektorának bezárását a következő NB I.-es mérkőzésre, amelyre a következő kiírásban kerül sor. A Budapest Honvédot és a Vasast 300 ezer, a Diósgyőri VTK-t 450 ezer, a Videotont 800 ezer forintra büntették.
Reklám