Tavaly átlépte a félmilliót az Ausztriába utazó magyar turisták száma, akik 1,66 millió vendégéjszakát töltöttek az országban, ami új rekord, – közölte Emanuel Lehner-Telič, az Österreich Werbung közép-kelet-európai régiójának vezetője.
Az osztrák turisztikai ágazat sikeres évet zárt tavaly, a vendégek száma 39,4 millióra, az általuk eltöltött vendégéjszakák száma 135,2 millióra emelkedett.
A külföldi küldő országok közül Németország továbbra is tartja vezető pozícióját, őt követi Hollandia, Svájc, az Egyesült Királyság, valamint Olaszország. A szezonális megoszlás tekintetében elmondható, hogy a vendégéjszakák 49 százalékát télen, míg 51 százalékát nyáron regisztrálták.



