Simicska visszavonulót fújhat

A Jobbikos plakátkampány kudarca után az üzletember feladhatja médiabirodalmát is

Belföld
  • 2017.09.21. - 16:09

Simicska Lajos médiavállalkozásai milliárdos veszteséget termelnek, az Origo információi szerint az üzletember egy amerikai közvetítőnek adhatja el érdekeltségeit. A tárgyalásokat Simicska Lajos unokaöccse, Nagy Ajtony Csaba vezeti, egyes hírek szerint az üzletember belátta, hogy a Jobbik nem győzhet a választásokon – amelyek után nagy valószínűséggel megválik majd érdekeltségeitől.  

Nagy Ajtony Csaba és az amerikai tárgyalópartner egy belvárosi kávézóban találkoztak. Az Origo információi szerint Simicska azután döntött médiabirodalma eladásáról, hogy a plakátkampány ellenére a Jobbik tovább gyengült, és Simicska kénytelen volt belátni, hogy a párt nem esélyes a győzelemre a tavaszi választásokon. A médiabirodalom a komoly beruházások ellenére mintegy hárommilliárd forintos veszteséget termelt ebben az évben, a hanyatlás pedig három éve megállíthatatlan. A lap hozzáteszi: az üzletember ismerősei között az a hír is elterjedt, hogy Simicska a tavaszi választások után már biztosan másnak adja át az általa birtokolt újságokat, rádió- és tévéadót, és az Egyesült Államokba költözik.

Reklám