Eredményes évet zárt a Magyar Posta Zrt., amely felkészült a további fejlesztésekre is.
Németh Lászlóné felhívta a figyelmet, a 2013-as évhez képest milyen változások voltak: új területekre lépett a cég, belső átszervezések, ésszerűsítések, stabilizációk mentek végbe, amellyel összességében időt és pénzt takarítottak meg, tavaly pedig több mint tízmillió forintot fordított a cég műszaki, technológiai fejlesztésekre. Ezzel a módszerrel, amelyet most folytat a cég, három év múlva egy valóban megújuló postáról beszélhetünk – mondta Szarka Zsolt elnök-vezérigazgató. A szakember a 2013-as évet veszteségesnek, romló hatékonysággal és a jövőkép hiányával minősítette. Ehhez képest a 2014–18-as időszakot egy hárompilléres stratégiára épített, jól működő rendszernek ítélte, amelyet szervezeti változások, költségcsökkentés, az előnytelen pozíciók felszámolása és a jó partnerkapcsolatok kialakítása határoz meg.



