A reneszánsz kort idézi meg a Magyar Állami Operaház februári jótékonysági estje, a Shakespeare-bál, amelynek sztárvendége Placido Domingo énekművész lesz, a dekoráció és a produkciók mind az angol drámaíró világát elevenítik fel.
A 21 órakor kezdődő főműsorban, amelyet Anger Ferenc művészeti igazgató és Solymosi Tamás balettigazgató rendez, Plácido Domingo mellett fellép a dalszínház három szopránénekese, Rálik Szilvia, Sáfár Orsolya és Szemere Zita, valamint a Magyar Nemzeti Balett táncművészpárosa, Starostina Kristina és Apáti Bence, az intézmény zenekarát Halász Péter főzeneigazgató vezényli majd. Ezután a nagyszínpadon az együttes rézfúvós művészeiből alakult különleges Opera Big Brand, a KFT Zenekar, a Back II Black és a Mystery Gang koncertje következik majd. A ház egyéb helyszínein további produkciók lesznek: fellép mások mellett az Excanto Dallos Erikával és Kaposi Júliával, Farkas Sándor bárzongorista, Gyöngyösi Ivett zongoraművész, a reneszánsz korban kedvelt tekerőlant-muzsikát a rappel vegyítő Artone és NB, Német András lantművésszel, valamint Ónodi Eszter és a W. H. zenekar, amely aktuális zenei környezetbe helyezi William Shakespeare szonettjeit és dalait. A februári jótékonysági bálra – a tudósok és a sportolók után – az idén a kereskedelmi szféra legjelentősebb képviselőit hívják meg. Az esemény fővédnöke Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.



