A hetedik New York-i trófeájáért küzdő amerikai Serena Williams 7:6 (7:5), 6:3-ra legyőzte a holland Kiki Bertenst az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyesének második fordulójában, és bejutott a 32 közé.
A férfiaknál a világelső szerb Novak Djokovic könnyedén, 6:4, 6:1, 6:2-re nyert az osztrák Andreas Haider-Maurer ellen a második fordulóban. A csak nyolcadik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal három játszmában – 7:6 (7:5), 6:3, 7:5 – búcsúztatta az argentin Diego Schwartzmant.
A női páros első fordulójában a Marosi Katalin, Okszana Kalasnyikova magyar, grúz páros három játszmában kikapott a román Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru kettőstől.



