Áder János köztársasági elnök az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkárává nevezte ki Schanda Tamás Jánost, aki az erről szóló okmányokat pénteken vehette át a Sándor-palotában - közölte az Emmi az MTI-vel.

Schanda Tamás János feladata a jövőben a 2014-2020-as ciklusra tervezett uniós fejlesztési programok koordinálása lesz. Az új államtitkár 2013 és 2014 között a Magyar Külügyi Intézet koordinációs igazgatói posztját töltötte be, előtte több kormányzati háttérintézménynél és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen is dolgozott, illetve 2010-től helyettes államtitkári kinevezéséig Budapest II. kerületében önkormányzati képviselői tisztséget töltött be – közölte az Emmi.
Az európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkár korábban Köpeczi-Bócz Tamás volt, felmentését július 19-én kezdeményezte Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere. Az Emmi akkori közleménye szerint a lépésre a 2014-2020-as uniós fejlesztési programok „szakpolitikai koordinálásának hiányosságai” miatt került sor.



