Rangos lengyel kitüntetést kapott a varsói magyar nagykövet

Gyurcsík Iván öt éve nagykövet Lengyelországban

Belföld
  • 2017.01.26. - 11:35

A lengyel-magyar kapcsolatok erősítése és a két nemzet barátságának ápolása terén szerzett kiemelkedő érdemeiért a Lengyel Köztársasági Érdemrend Parancsnoki Keresztjével tüntették ki csütörtökön Varsóban Gyurcsík Iván varsói magyar nagykövetet.

A rangos állami kitüntetést Andrzej Duda lengyel államfő nevében Krzysztof Szczerski, az elnöki hivatal külügyi államtitkára nyújtotta át a varsói elnöki palotában. Az ünnepségen jelen volt mások között Piotr Naimski, a miniszterelnöki hivatal államtitkára, a szejm lengyel-magyar baráti tagozatának elnöke.

Gyurcsík Iván 2012 októberétől tölti be Lengyelországban a nagyköveti posztot.

Reklám