A vádlottak meghallgatásával folytatódott a héten a Quaestor-per tárgyalása. Kedden egész nap Májer Zsolt harmadrendű vádlott, a Quaestor Értékpapír volt vezérigazgatója, tegnap pedig Kárpáti Péter negyedrendű vádlott, a cégcsoport volt stratégiai vezetője adta elő vallomásának egy részét, mivel azt a tárgyalás végéig nem tudta befejezni.
A vádlottak ártatlannak vallották magukat, állításuk szerint a cégcsoport tavaly március 9-én, amikor az ügy kipattant, nem volt fizetésképtelen és nem volt lejárt követelése. Kifejtették: folyik a vállalatok vagyonának elherdálása, pedig az még most is fedezetet nyújtana a követelésekre. Papp Gábor, Tarsoly Csaba védőügyvédje lapunk kérdésére úgy fogalmazott: visszaadhatatlan élmény volt a csütörtöki tárgyalás, világos és meggyőző cáfolata egy vádnak, amelynek nincs alapja. Kiemelte: a vádlottak a saját területüknek megfelelő szakmai érvekkel adtak cáfolatot. A Buda-Cash Brókerház és Hungária Értékpapír váratlan összedőlése, illetve a felügyelet vádlottak szerinti szakszerűtlen tevékenysége vezetett a kialakult helyzethez, ezt szakértőkkel fogjuk bizonyítani – jelentette ki. Hozzátette: érdekesnek tartja, hogy egy sértetti képviselő sem vett részt a tárgyalásokon. A Buda-Cash-ügyben a héten folytatták a tanúk meghallgatását.



