Szombaton az ausztráliai Melbourne-ben felavatják Puskás Ferenc életnagyságú bronszobrát.
Domonkos Béla alkotása, amely pontos mása a felcsúti Puskás Akadémia területén található szobornak, lövés közben ábrázolja a Száguldó Őrnagyot. A szobornak a melbourne-i Olimpiai Park ad majd otthont, ahol egykor az a stadion állt, melyben Puskás a South Melbourne Hellas edzőjeként megnyerte az ausztrál bajnokságot.
Robert Belteky mecénás, Puskás Ferenc Melbourne-ben felállítandó bronzszobra, illetve a szobor alkotója, Domonkos Béla. Fotó: NSO/Mravik Gusztáv
A mű elkészítésének költségeit Robert Belteky Ausztráliában élő magyar üzletember állta, aki a Puskás Nemzetközi Futball Alapítvány kuratóriumi tagja, emellett az NBIII-as Budafok labdarúgócsapatának fő támogatója. A szobor felállításához szükséges hatósági engedélyeket is ő szerezte meg, ebben segítségére volt Magyarország Külügyminisztériuma a helyi konzulátus és követség által, Orbán Viktor miniszterelnök pedig levélben biztosította támogatásáról a kezdeményezést.el
A szobrot Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke leplezi majd le február 4-én Melbourne-ben a Robert Belteky által szervezett nagyszabású ünnepségen, magyar kulturális programsorozat keretében, a Melbourne Victory–Melbourne City derbi napján, amikor Szöllősi György Puskásról szóló életrajzi könyvét, annak magyar és angol kiadását is bemutatják az ausztrál városban.
Puskás Ferencnek korábban Zalaszabaron, Óbudán, Kispesten, Madridban, Athénban, Felcsúton és Szentesen állítottak szobrot.



