Ismét nyitna benzinkutakat Ausztriában a Mol, annak ellenére is, hogy tavaly kivonult az osztrák piacról. Konkrét tervek még nincsenek, de egy magas minőségű, széles lefedettséggel rendelkező benzinkúthálózat jelentené az ideális megoldást.
Folyamatban van a két horvátországi finomítóról a döntés, hogy melyiket zárják be, ehhez azonban szükséges még a horvát leányvállalat, az INA másik nagy részvényesének a beleegyezése is – írta a távirati iroda. A Mol a horvátországi finomítókapacitás egy telephelyen történő összpontosítására törekszik. Nincs értelme a helyi keresletnél két-háromszor nagyobb finomítói kapacitást fenntartani – mutatott rá. A sisaki finomító jelenleg is csak időről időre üzemel. A rijekai viszont fejlettebb technológiai színvonalat képvisel, és ezért nagyobb esély van a megtartására. A Mol finomító üzletágában az utóbbi időben nőtt a nem orosz eredetű nyersolaj feldolgozásának aránya. A finomítók szükségletének jelenleg mintegy tizenöt százalékát az adriai szállítási útvonalon fedezi a Mol, a horvátországiaknak pedig több mint a felét.



