A Magyar Család- és Nővédelmi Tudományos Társaság a családok érdekében végzett munkásságáért Pro Familiae Hungariae díjjal tüntette ki Novák Katalint, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért is felelős ügyvezető államtitkárát csütörtökön Budapesten. Az államtitkár beszédében azt hangoztatta, hogy a nehézségek ellenére is családban élni a legjobb dolog a világon.
Novák Katalin a hazai és határon túli magyar családok érdekében végzett kiemelkedő és példamutató tevékenységének elismeréseként odaítélt díjat az Egészségügyi Szakmai Kollégium (ESZK) védőnő tagozata és a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége által, az Országházban szervezett Családnak lenni című konferencián vehette át.
Bábiné Szottfried Gabriella, az Egészségügyi Szakmai Kollégium védőnői tagozatának vezetője a méltatásban kiemelte, Novák Katalin nap mint nap azért dolgozik, hogy Magyarország családbarát ország legyen, és a születéstől a nyugdíjas évekig mindenki támogató környezetre találjon céljai és álmai eléréséhez.




