A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 710,49 pontos, 1,95 százalékos emelkedéssel, 37 155,21 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 18,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Csépai Miklós, a Gránit Bank treasury értékesítési vezetője az M1-en a hetet értékelve elmondta, hogy a kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően emelkedett a BUX. A jó hangulat kedden indult az amerikai piacon, ez a távol-keleti kereskedésben is kitartott szerdán, továbbá a nyugat-európai piacok is 1,5-2 százalékos emelkedést produkáltak. Az Egyesült Államokban a várakozásokat felülmúló munkaerőpiaci adat jelent meg szerdán, így az amerikai tőzsdék is emelkedéssel nyitottak. A szakember a magyar piacról elmondta, hogy főleg az OTP húzta az indexet, ugyanakkor a Richter árfolyama is feljebb került. A Mol is emelkedett a piacnyitás előtt közzétett a harmadik negyedéves gyorsjelentése után, két nap alatt közel 5 százalékkal erősödött a papír árfolyama. Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek szintén azt emelte ki, hogy a kedvező nemzetközi hangulat tükröződött a magyar piacon. A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével pluszban zártak, a legjobban az OTP teljesített.