Pótmama

Mesterségesen táplálják Nyíregyházán az öthetes fehér oroszlánkölyköt

Krónika
  • 2016.09.29. - 01:54

Elapadt a Nyíregyházi Állatparkban öt hete született dél-afrikai fehér oroszlán anyjának a teje, azért a kis nőstényt jelenleg Herlicska Anikó állatgondozó táplálja mesterségesen a szolgálati lakásában.

oroszlan
(Fotó: MTI/Balázs Attila)

A kis ragadozó kapott egy nagyméretű plüsstigrist is, amellyel úgy viselkedik, mintha az anyja lenne. A fehér fajta az oroszlánfélék egyik leginkább veszélyeztetett alfaja, élőhelyén, a dél-afrikai Kruger Nemzeti Parkban mindössze kétszáz, a világ vadasparkjaiban pedig ötszáz példány él. Az afrikai egyedek életét megnehezíti feltűnő színük, mert amiatt nehéz vadászniuk.

Reklám