A polgárőrség munkája nélkül nem lehetne Magyarország a világ tizenötödik legbiztonságosabb országa – jelentette ki a belügyminiszter szombaton a XXIV. Országos Polgárőr Nap és a VII. Országos Polgárőr Lovas Szemle nyitóünnepségén, Baján.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke arról beszélt, a természeti katasztrófával sújtott területeken az elmúlt hónapokban kiválóan helytálltak a polgárőrök, a rendvédelmi szervek és közösségek.
Túrós András, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke hangsúlyozta, tagságuknak minden oka megvan az ünneplésre, hiszen a rendőrség európai hírű közbiztonságot teremtett az országban, s ehhez a hatvanháromezer polgárőr is jelentősen hozzájárult.



