Pintér Sándor a migrációról tárgyalt az osztrák belügyminiszterrel

Az osztrák vendég tájékoztatott az ideiglenesen visszaállított határellenőrzésről

Belföld
  • 2016.05.17. - 20:33

Az illegális bevándorlásról és az új osztrák menekültügyi törvényről is tárgyalt Pintér Sándor belügyminiszter osztrák kollégájával, Wolfgang Sobotkával kedden Budapesten - közölte a Belügyminisztérium

A közlemény szerint a találkozón a miniszterek megerősítették szándékukat Ausztria és Magyarország belügyi együttműködésének folytatására, különös tekintettel a jelenleg legnagyobb kihívást jelentő közös feladatra, az illegális migráció visszaszorítására.
Hozzátették: ennek különös jelentősége van a Görögországtól Németországig húzódó migrációs útvonal mentén fekvő országok együttműködésében. 
Wolfgang Sobotka tájékoztatást adott az Ausztriában a közelmúltban elfogadott új menekültügyi törvény rendelkezéseiről és annak gyakorlati megvalósításáról, valamint az osztrák-magyar határszakaszon ideiglenesen visszaállított határellenőrzésről.
A menekültügyi és a migrációs kérdések mellett a megbeszélésen kitértek a két minisztérium és végrehajtó szerveik közötti szerződések, a bűnügyi és az oktatási együttműködés aktuális kérdéseire is - közölte a tárca.

Reklám