Pietà

Ugray György alkotását több mint hetven éve a Vatikánban is kiállították

Krónika
  • 2017.04.10. - 00:42

Átadták tegnap Ugray György (1908–1971) szobrászművész Rómában készült Pietà című alkotásának bronz változatát a rákoskeresztúri Szent Kereszt Felmagasztalása-templomban.

Ugray György 20170410
(Fotó: Varga Imre)

A szobrot Kovács Zoltán atya mariológus, a Marianum Pápai Egyetem tanára szentelte fel az esti szentmisén. Az eseményen a XVII. kerület polgármestere, Riz Levente mondott köszöntőt. Ugray György a Római Magyar Akadémia ösztöndíjasaként négy évig alkotott Olaszországban, 1941-ben készült Pietà című művét a Vatikánban is kiállították. A szobrászművész egy másik alkotását, az Olvasó öregasszonyt nemrég a szentendrei skanzenben helyezték el, s a szobrot húsvétvasárnap adják át ünnepélyesen.

Reklám