Az NFM államtitkára szerint a klímapolitika és a gazdasági fejlődés összeegyeztethető egymással, ahogyan az Magyarország példáján is látszik.
Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára kedden a Kossuth Rádió 180 perc műsorában beszélt a klímaegyezményről.
Elmondta: soha ilyen közös akarat még nem volt a károsanyag csökkentésére, mint most, valamint emlékeztetett arra is, hogy a párizsi keretmegállapodást 195 ország elfogadta, több mint 100 már ratifikálta a múlt hét pénteken életbe lépett egyezményt.
Szabó Zsolt kiemelte, hogy a klímapolitika és a gazdasági fejlődés közötti ellentmondás csupán látszólagos, hiszen Magyarországon úgy növekszik a gazdaság, hogy közben 39 százalékkal csökkent 1990-hez képest a károsanyag-kibocsátás.
Van olyan fejlődési lehetőség - munkahelyteremtéssel együtt -, ami a klímapolitika megvalósításával együtt jár - tette hozzá.



