Papp Magor: Szemléletváltásra van szükség az egészségügyben

Szükséges lenne megelőzni a problémák kialakulását

Belföld
  • 2016.10.17. - 08:33

Szemléletváltásra van szükség az egészségügyben, hogy a betegellátás mellett a megelőzés is a napi rutinmunka részévé váljon - mondta az M1 hétfői műsorában Papp Magor, az Alapellátás-fejlesztési Modellprogram szakmai vezetője.

Közölte: a prevencióval csökkenthető a megbetegedések száma, az egészségügy ugyanakkor munkát takarít meg. Papp Magor jelezte, a lakosság szemléletét is formálni kell, hogy az emberek rendszeresen menjenek szűrővizsgálatokra, a gyógyszeres kezelés helyett pedig a problémák kialakulását megelőző életmódváltás felé forduljanak.

Reklám