Januártól tizennyolcról öt százalékra mérséklődött az internetszolgáltatás áfája. A csökkentés az internetszolgáltatók januári számláiban jelenik meg, az áfa módosításával arányosan az előfizetési díjak is csökkentek.
A Telenor, a Vodafone, a Magyar Telekom, a Digi Kft. és a UPC Magyarország Kft. egyaránt kijelentette, hogy érvényesítette díjaiban az áfacsökkentést, és erről értesítette az előfizetőiket. Az áfacsökkentéssel kapcsolatos információk a szolgáltatók weboldalain is elérhetők – közölte az MTI. A Telenor kiemelte, hogy tarifái nettó díjai nem emelkedtek. A számlás előfizetéseknél az árcsökkenés a jogszabály alapján abban a számlázási ciklusban érvényesül először, amelyben az elszámolási időszak kezdete 2018. január 1. vagy azt követő időpont. Így a tavaly decemberben kezdődő és 2018 januárjában záródó számlákban még minden esetben a tizennyolc százalékos áfakulcs érvényesül. Mivel minden régi előfizetőnek lejár 2018. január 28-án a tavaly megkezdett számlázási ciklusa, ettől kezdve minden számlás előfizető már a csökkentett áron rendelheti meg a szolgáltatásokat.