Összefogással javítanának a gyermekek biztonságán

Közlekedés

Krónika
  • 2017.09.19. - 00:44

Biztonság hete elnevezéssel, péntekig tartó közlekedésbiztonsági programsorozatot indított tegnap Budapest több kerületében és Pest megye számos településén az Országos Baleset-megelőzési Bizottság és a Magyar Biztosítók szövetsége – tájékoztatta lapunkat az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.

A kampány két rendezvényét ma délután egykor, valamint hatkor tartják meg Ferencvárosban, a Corvinus Egyetem aulájában, ahol beszédet mond Palkovics László oktatásért felelős államtitkár is. A fentieken kívül más hatóságok, szervezetek – egyebek mellett a katasztrófavédelem, a mentők, a Vöröskereszt, a BKV, a Polgárőrség – által is támogatott kezdeményezés fő célja az iskolai tanulók figyelmének felhívása a rájuk közlekedés közben leselkedő veszélyekre, valamint a helyes viselkedés szabályainak ismertetése, azok lehető legnagyobb mértékű elsajátítása a fiatalok körében.

Reklám