Tízen meghaltak az iraki hadsereg oldalán harcoló síita fegyveresek és a kurd pesmergák közötti összecsapásban a moszuli gátnál, a Tigris folyónál - közölte az al-Hadasz arab tévécsatorna.
Az összetűzés a gátnál lévő álló katonai őrhelynél robbant ki a pesmergák és Hasd es-Saabi (Népi Mozgósítási Erők) síita ernyőszervezet harcosai között, és legalább három órán át tartott. A síita milicisták hat embert veszítettek.
Iraki katonák tájékoztatása szerint az összecsapás a felek közötti nem megfelelő koordináció miatt bontakozott ki.



