Oroszország kivonul a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC), az erről szóló rendeletet tegnap hozta meg Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Az ICC-t a római statútummal hozták létre 2002-ben azzal a céllal, hogy a népirtással, emberiesség elleni bűncselekményekkel, valamint háborús bűncselekményekkel vádoltak ügyeiben igazságot szolgáltasson. Moszkva 2000. szeptember 13-án írta alá az 1998. július 17-én Rómában elfogadott statútumot, de eddig nem ratifikálta azt. Emiatt Oroszország nem tartozott az ICC hatálya alá, ezért a mostani döntés szimbolikusnak tekinthető. „Sajnos a bíróság nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket” - kommentálta a döntést az orosz külügyi tárca.



