Csaknem 14 millió euróval, azaz mintegy 4,4 milliárd forinttal több bevétele lesz a 2016–17-es bajnoki évben a labdarúgó Bundesliga klubjainak a mezszponzoroktól, ez nyolcszázalékos növekedés az előző idényhez képest. A 18 első osztályú egyesület összesen 182 millió eurót (kb. 56,4 milliárd forint) kap a mezszponzoroktól. A másodosztályban ugyanakkor mindössze 23 millió euró a teljes bevétel.
Az első és másodosztály 36 csapatából tíznek az öltözékén szerepel új hirdető, az élvonalból a Bayer Leverkusen, az Eintracht Frankfurt és az újonc SC Freiburg tartozik közéjük. A Bundesliga történetében először 1973-ban, az akkor első osztályú Eintracht Braunschweig mezén szerepelt egy támogató emblémája.
A Bundesliga I. klubjai eddig (hiszen még augusztus végéig nyitva tart az átigazolási piac) összesen 454,232 millió eurót költöttek játékosvásárlásra, valamivel többet, mint amennyiért (436 650 000) eladtak futballistákat. A „veszteség” 17,582 millió euró, ennél csak több volt az előző években. Ezúttal nem a Bayern München költötte a legtöbbet, noha a bajnok is kifizetett Renato Sanchesért és Mats Hummelsért 70 millió eurót. De hol van ez a Dortmund 109,75 millió eurójától…



