Orbán Viktor: Magyarország és Izrael kiváló partnerséget épített ki

A miniszterelnök levelet küldött Benjámin Netanjahunak

Külföld
  • 2018.04.18. - 15:32

Izrael állam függetlenségi napja alkalmából levelet küldött izraeli kollégájának, Benjámin Netanjahunak Orbán Viktor kormányfő - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke szerdán. Orbán Viktor szerint az elmúlt hét évtizedben Magyarország és Izrael széles körű és sikeres együttműködést alakított ki egymással. A kormányfő emlékeztetett Benjámin Netanjahu 2017 júliusában lezajlott "történelmi jelentőségű" budapesti látogatására, mely értékelése szerint kiemelkedő eseménye volt a kiváló partnerségnek. Hozzátette: reményei szerint a közeljövőben viszonozhatja a látogatást. 

A magyar kormányfő megelégedéssel nyugtázta, hogy a kétoldalú és a V4-Izrael együttműködésben elhatározott közös projektek elindultak és jól haladnak. Orbán Viktor arról is biztosította Benjámin Netanjahut, hogy Magyarország elkötelezett marad a két ország közötti politikai, gazdasági és kulturális kapcsolatok további megerősítése mellett. Levele végén a miniszterelnök kifejtette: Magyarország különösen büszke zsidó közösségére és az Izraelben élő, magyar származású emberekre, akik továbbra is a kétoldalú együttműködés egyik legfontosabb pillérét képezik.

Reklám