A közép-kelet európai régióban elsőként Magyarország bocsát ki renminbi-államkötvényt, az erről szóló együttműködésről írt alá megállapodást a Orbán Viktor miniszterelnök és Tien Kuo-li, a Bank of China elnöke. A magyar miniszterelnök a KKE-Kína csúcs keretében Li Ko-csiang kínai miniszterelnökkel tárgyalt Szucsouban, amelyen többek között a magyar mezőgazdasági termékek kínai exportjának bővítését kezdeményezte és köszönetét fejezte ki a kiváló kínai-magyar együttműködésért.




