Óbudán mutatja be lemezét az Oláh Gipsy Beats

A formációban külföldön is elismert hazai roma zenekarok tagjai játszanak

Kultúra
  • 2016.08.11. - 06:27

Augusztus 11-én este hét órától az óbudai Kobuci Kertben (III. kerület, Fő tér, a Zichy-kastély udvara) mutatja be a Fonónál megjelent új, No. 1 című lemezét az Oláh Gipsy Beats.  

A formációban a legkiválóbb, külföldön is elismert hazai roma zenekarok, a Romano Drom, a Szilvási Gipsy Folk Band, az Ando Drom és a Ternipe tagjai játszanak. A tizenkét zenész és táncos alkotta csapat repertoárja a négy együttes slágereiből és az oláh cigányzenei kultúra alapjait képező hagyományos dalokból áll, amelyeket a Romano Drom vezetője, Kovács Antal hangszerelt meg, s a modern fúzió egyedi, különleges élményt nyújt. A koncerten az előzenekar a Nyírvasváriból érkező, autentikus cigányzenekar, a Kék Láng lesz.

Reklám