Kipróbálta tegnap Jeffrey Williams amerikai asztronauta a Nemzetközi Űrállomás legújabb modulját, a Beam névre keresztelt felfújható lakóegységet, amelyet a múlt héten csak több próbálkozás után sikerült megfelelően felfújni.
A felfújható űrmodulok ötlete nem új, azonban az űrállomáson csak két hete kezdték el tesztelni az első ilyen berendezést, amelyet vélhetőleg a zsiliprendszer hiányosságai miatt csak többszöri kísérlettel sikerült működőképes állapotba hozni. A tervek szerint a bázis később a Beamnél is lényegesen nagyobb hasonló modulokkal bővülhetne, és akár tehetős civileket is fogadhatna, ami bevételt is hozhatna a programban. Egyes szakemberek szerint a nem túl távoli jövőben a felfújható lakóegységek adnak majd otthont a Holdra és a Marsra utazó űrtelepeseknek is.



