Közelgő, nyolcvannyolcadik születésnapja alkalmából köszöntötte tegnap Kányádi Sándort, a nemzet művészét, Kossuth-díjas költőt a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Digitális Irodalmi Akadémia.

Az esten Prőhle Gergely főigazgató és Böjte Csaba ferences szerzetes mondott köszöntőt. Kányádi Sándor székely földműves családban született, költőként Páskándi Géza fedezte fel, nyugdíjazásáig romániai magyar lapoknál dolgozott. Első kötete 1955-ben jelent meg, Virágzik a cseresznyefa címmel. Tevékenyen részt vesz az irodalmi életben, 1967-től Nyugaton is többször járt előadni.



