Zavartalan volt hazánk földgázellátása tavaly a növekvő fogyasztás ellenére is – derült ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) és a Földgázszállító FGSZ Zrt. együttműködésében ötödik alkalommal megjelent, magyar és nemzetközi adatokat tartalmazó kiadványból – közölte a MEKH.
Tavaly ismét növekedett a hazai földgázfelhasználás, ahogyan a csúcsnapi fogyasztás is: januárban a mínusz 10 fok alatti hőmérséklet következtében 60 394 489 köbméterre nőtt a napi felhasználás, ami tizenegy százalékkal magasabb volt a 2016-os csúcsértéknél. Az éves rendszerterhelés is nőtt, mivel a lakossági és nem lakossági, valamint a szabadpiacon vásárlók száma egyaránt emelkedett, ennek ellenére a felhasználók ellátása egész évben zavartalan volt. Az évkönyv részletesen bemutatja a szektor szabályozási folyamatát és jelenlegi működési modelljét, a földgázforrások, a termelés és import alakulását, a földgázszállító és földgázelosztó vezetéki, a gázipari működési engedélyekkel rendelkező társaságok fontosabb adatait, az országos földgázmérleget, valamint a földgáztárolói és csúcsnapi adatokat. Az idei kiadványban újdonságot jelentenek az egy felhasználóra vetített lakossági földgázfelhasználás településenkénti adatai, valamint a vezetékes PB-gáz szolgáltatóinak összefoglaló adatai. A kiadvány és a kapcsolódó táblázatok a hivatal és az FGSZ Zrt. honlapján is elérhetők.