Növekedés után csökkent az értékpapír-kibocsátás májusban

Pénzügy

Gazdaság
  • 2017.07.11. - 01:02

A központi kormányzat által kibocsátott értékpapírok állománya 164 milliárd forinttal csökkent májusban, 27 077 milliárd forintot tett ki, 889 milliárddal többet a tavaly év véginél, és 1097 milliárddal nőtt egy év alatt – derül ki a jegybank értékpapír-állományok alakulásáról és tulajdonosi megoszlásáról kiadott tegnapi közleményéből.

A forintban kibocsátott éven túli lejáratú papírok állománya májusban 15 624 milliárdra nőtt, az egyévesnél rövidebb lejáratúaké 4720 milliárdra csökkent. A devizában kibocsátott papírok állománya 6733 milliárd forint volt május végén. A hosszú lejáratú forintállampapírok közül három papír járt le, és két új sorozat kibocsátása történt meg. A lejáratok értéke 188 milliárd forintot, az új kibocsátásoké 78 milliárd forintot tett ki. Az elsődleges piacon 284 milliárd forint névértékű rábocsátás történt, a visszavásárlások névértéken 219 milliárd forintot tettek ki. A lakossági kötvények nettó értékesítése 51 milliárd forinttal növelte az állományt. A rövid lejáratú forintállampapírok piacán a diszkont kincstárjegyek kibocsátása és a rábocsátások 140 milliárd forintot tettek ki, a lejárat 225 milliárd forint volt.
Reklám