A munkavállalást, az otthonteremtést és családalapítást segítő intézkedésekről beszélt hétfőn Novák Katalin család- és ifjúságügyekért felelős államtitkár.
Az államtitkár kitért arra, 2010 és 2015 között harminc százalékkal nőtt a házasságkötések száma, s mostanra a családalapítás is biztonságosabb lett, köszönhetően az első házasok adókedvezményének, az új építésű ingatlanok áfacsökkentésének, a családok otthonteremtési kedvezményének (csok). Felidézte, a kormány döntött a kétgyermekesek családi adókedvezményének 2019-ig történő megduplázásáról. Eszerint havi ötezer forinttal emelték a kedvezmény összegét, így az idén már havi harmincezer forintot tudnak megtakarítani a két gyereket nevelők. Hozzátette, a diplomás gyedet már több mint ötszáz felsőoktatásban tanuló vette igénybe. A garantált bérminimum növekedése miatt a gyed is nőtt: alapképzésben 89 ezer forintra, mester- és osztatlan képzésben 112 ezer forintra. A Fidesz-frakció rea-gálásában azt írta: a baloldal elengedte a fiatalok kezét, a szocialista kormányzás megszorításai kényszerítették devizahitelekbe a magyar fiatalokat.



