A magyarországi hitelintézetek 198,5 milliárd forint adózás előtti nyereséget értek el az első negyedévben, 168,2 százalékkal nagyobbat az egy évvel korábbi 74 milliárdnál. A 130 piaci szereplőből 74 hitelintézet 212,6 milliárd forint nyereséget, 56 pedig 14,1 milliárd forint veszteséget könyvelt el az első három hónapban – jelentette a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
A késedelmes hitelek állománya további hét százalékkal csökkent az idei esztendő első három hónapjában. A háztartások bruttó hitelállománya 1,5 százalékkal tovább apadt a vizsgált időszakban, egy év alatt pedig 6,8 százalékkal esett vissza, ami 420 milliárd forintnak felel meg. Ebből a devizahitelek eltűnése 254 milliárdot tesz ki, de a forinthitelek állománya is 2,8 százalékkal kisebb volt március végén, mint tavaly.



