Nincs többé papíralapú dokumentáció a mentések során

Idén 70 éves a mentőszolgálat, számos változás történt az elmúlt év során

Belföld
  • 2019.01.10. - 09:13

Megszűnt a papíralapú dokumentáció a mentések során - mondta Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.

A főigazgatót abból az alkalomból kérdezték, hogy idén 70 éves a mentőszolgálat. 

Csató Gábor az utóbbi időszak sikereként értékelte, hogy tavaly novemberben a szervezet is csatlakozott az elektronikus egészségügyi szolgáltatási térhez, amit nagy lépésnek nevezett a digitalizáció útján. 

Hozzátette, hogy emellett közelebb kerültek a társadalomhoz, erősödött a szervezet beágyazottsága, továbbá az anyagi és az erkölcsi elismerésből is kijutott a mentőszolgálatnak.

Az utóbbi években több száz új mentőautót kaptak, az idén - a tervek szerint - újabb 160 járművet vehet át a szervezet.

Reklám