A legmagasabb szintre emelték a hét végén a korallfehéredés miatti riasztási fokozatot az ausztráliai Nagy-korallzátony legészakibb részén.
Greg Hunt ausztrál környezetvédelmi miniszter, aki repülőről vizsgálta meg a hét végén a terület legészakibb csücskét, új high-tech megfigyelési programmal és a szennyezés, valamint a töviskoronás tengericsillagok megfékezésével tervezi megóvni a térséget. Szerinte a helyzet nem annyira rossz, mint azt elsőre gondolták – írta a The Guardian.



