Elfoglalták a tálib lázadók a dél-afganisztáni Hilmend tartomány egyik körzetét, amelyet éveken át súlyos harcok árán védtek a nemzetközi koalíció katonái, és amely körzet kivonulásuk után az afgán kormányerők ellenőrzése alá került.
A Nov Zad körzet központjának a bevételét megerősítették a tálibok is, azt mondták, hogy fegyvereket és lőszereket zsákmányoltak a kormánycsapatoktól.
Az afganisztáni tálibok tegnap cáfolták, hogy pénteken újabb tárgyalási forduló lesz köztük és a kabuli kormány képviselői között, legalábbis szóvivőjük azt mondta, hogy „nem tudnak” róla. Pakisztáni források közölték, hogy tálib kérésre halasztották el az egyeztetést.
Egy, a tálibok által kiadott közlemény megerősítette az Omár molla haláláról szóló jóval korábbi híreket. „Az Iszlám Emirátus (a tálibok így nevezik magukat) és Omár molla családja bejelenti a tálib mozgalom alapítójának és vezetőjének halálhírét” – írták a lázadók, jelentette be az AFP francia hírügynökség.



