A Mol Nyrt. kivásárlása az INA horvát olajipari vállalatból – amennyiben sor kerül rá – nem lesz sem gyors, sem egyszerű feladat – írta legújabb számában a Globus című horvát hetilap.
Az a tény, hogy Áldott Zoltán után a Mol Magyarország ügyvezető igazgatóját, Fasimon Sándort javasolja a Mol az INA igazgatósága új elnökének, világos jel, hogy a magyar vállalat nem adja könnyen a horvát vállalatot – állítja a lap. Hozzáteszi: amennyiben nyomás hatására mégis az eladás mellett dönt a magyar vállalat, részesedését nem adja sem harc nélkül, sem olcsón a horvát államnak. A lap szerint ugyanakkor ez nem róható fel a Molnak. Ha már vétkeseket kell találni a rossz hazai energiaipari politika miatt, akkor azokat a politikusok között kell keresni, akik olyan szerződéseket kötöttek, amelyek aránytalan partnerséget teremtettek a Mol és a horvát állam között – emelte ki a cikk. Minden viszontagság ellenére a Mol és az INA is jól működik. Áldott Zoltánnal kapcsolatban az újság kifejti: a legnagyobb viszályok közepette vezette az INA-t, és a vállalat eddigi legjobb eredményének elérése után távozik.