Nehezen nyert Császárék ellen a Veszprém

A Schaffhausen magyar klasszisa hatszor volt eredményes a találkozón

Sport
  • 2017.03.02. - 22:04

A Telekom Veszprém 28-27-re győzött Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, csütörtökön.

nilsson
A hajrában a magyar csapat figyelmetlenségeit kihasználva a Schaffhausen egyenlített (14-14), de az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek a szünetre ismét előnybe kerültek (15-16).

A második felvonás elején a hazai együttes fordított, majd felváltva vezettek a csapatok. Ebben az időszakban Mikler Roland már másodszor hárította Császár hétméteresét (17-18), és a hazaiak magyar légiósa akcióból sem tudott túljárni honfitársa eszén. A svájci bajnok ebben az időszakban jobban védekezett, és tíz perccel a vége előtt - a meccs során először - már két találattal jobban állt (24-22).

A Veszprém öt perc alatt egy 5-1-es sorozattal ismét megfordította az állást (25-27), ám az izgalmas hajrában egy perccel a lefújást megelőzően újra döntetlen volt az állás. Javier Sabaté vezetőedző időkérése után Momir Ilic betalált, a túloldalon Császár Gábor időntúli szabaddobása a keresztléc fölé ment, így a vendégek egy góllal győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a svájci Luka Maros volt nyolc találattal, Császár hattal zárt. A Veszprém jövő szombaton a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában.

Férfi kézilabda-BL, csoportkör, 13. forduló, A csoport:
Kadetten Schaffhausen-Telekom Veszprém 27-28 (15-16)

A Veszprém gólszerzői: Gajic, Ilic 5-5, C. Rodriguez 4, Nilsson, Blagotinsek 3-3, Ugalde, Nagy L. 2-2, Gulyás, Iváncsik G., Kopljar, Lékai 1-1

Reklám